Přeskočit na obsah

Co jsou rodinné konstelace

Nikdo z nás tady není sám za sebe. Každý patříme do určitého rodinného systému. Každý člen v takovém systému je důležitý a energeticky na nás působí. Dokonce jsme se s ním ani nikdy nemuseli osobně potkat. Přesto na nás má vliv. Rodinný systém si můžeme představit jako malý vesmír. Má svá pravidla a řád. Můžeme čerpat z jeho energie. Napojit se na ní. Cítit její sílu. Být s ní v harmonii a tím i v harmonii sám se sebou.

Bohužel ale ve více případech žijeme mimo harmonii, protože žijeme mimo pravidla rodinného systému a tím se v životě blokujeme. Každé nezpracované trauma, každá potlačená emoce, každé nepřijetí našeho místa v rodinném systému nebo určitého člena se projeví určitým problémem a nefunkčností v našem životě. Rodinné konstelace jsou tu proto, aby naše rodinné systémy a nás samé, uvedly do rovnováhy. Stačí když si jeden člen rodinného systému něco uvědomí, prožije, přijme nebo uzná a má to dopad na všechny jeho členy.

Je to prožitková metoda, která láme veškerá přesvědčení a dovoluje nám dotknout se pravé podstaty nás samotných. To co si myslíme jde většinou stranou a soustřeďujeme se pouze na pocity a s nimi spojené emoce. Dalo by se říci, že díky této technice, ožije naše nitro. Co máme uvnitř začne být viditelné a my dostaneme možnost uvidět a procítit jak se chovat jinak abychom zapříčinily změnu u někoho jiného a ovlivnili celou situaci pro dobro všech. Dostaneme také možnost stoupnout si do životní role někoho jiného. Tedy do pocitů někoho jiného a díky tomu dostaneme možnost pochopit a uvidět daného člověka na mnohem hlubší úrovni.

Vzpomínám si, že když jsem byla hodně malá, tak jsem si přála zkusit si na chvíli vlézt do jiné osoby. Vidět svět jinýma očima. Co asi prožívá? Jaké je to z jeho pohledu? Co asi cítí a je to jiné než cítím já? Nebo když jsem někomu nerozuměla, moc jsem si přála vlézt si do něj a procítit co on. Abych porozuměla lépe. Jako malá jsem si myslela, že to není možné. Teď už vím, že je a že se to děje během rodinných konstelací a při každé takové podobné práci cítím velikou vděčnost, že mi tato technika přišla do života a že ji mohu používat ve své praxi a při práci s klienty.

Každý totiž máme svůj vlastní unikátní vesmír a já nepřestávám být fascinovaná jak se tyto unikátní vesmíry mnohdy velice podobají a protínají a i když jsme všichni unikátní. Nikdo tu není sám. Nemusí být. Vše je propojeno a vše souvisí se vším.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *